Çalışma Saatleri

 • Hafta İçi

  09:00 - 18:00

 • Hafta Sonu

  10:00 - 17:00

Burun Eti Küçültme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

Burun Eti Küçültme Ameliyatı Nasıl Uygulanır?

<p>Burun eti büyümesi uzun süreçte gelilşen ve kişide yaşam kalitesini düşüren birçok duruma neden olmaktadır.</p>

Burun eti büyümesi uzun süreçte gelilşen ve kişide yaşam kalitesini düşüren birçok duruma neden olmaktadır. Burun içerisinde yukarıdan aşağı doğru büyüklük gösteren burun etleri birtakım nedenlerle büyüyebilmektedir. Burun eti büyümesinin ana nedeni alerjik reaksiyonlar olarak görülmektedir. Alerjenlerin etkisi nedeni ile dokulardaki kan akışı fazlalaşmakta ve bu nedenle burun etlerinde büyüme yaşanabilmektedir. Aynı zamanda çeşitliilaçların kuıllanılması ve hormonal değişiklikler de burun eti büyümesine neden olabilmektedir. 

Burun Eti Büyümesi Belirtileri Nelerdir?

Burun eti büyümesi her yaşta görülebilmektedir. Bu problemler günlük yaşamı ve uyku düzenini etkileyecek birtakım semptomlar açığa çıkarmaktadır. Bu semptomlar şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Burun tıkanıklığı
 • Çocuklarda zeka geriliği
 • Horlama ve uyku apnesi
 • Ağzı açık uyuma
 • Solunum yolu enfeksiyonları
 • Sabahları ağız kuruluğu
 • Yorgunluk ve bitkinlik 

Burun Eti Büyümesi Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Burun eti büyümesi problemi ile doktora başvuran hastalar öncelikle ayrıntılı bir fizik muayene süreci yaşamaktadır. Bu süreçte aynı zamanda hastanın sağlık öyküsü ve hali hazırda kullandığı ilaçlar da değerlendirilmektedir. Burun eti büyümesi cerrahi yöntemler ile kalıcı olarak tedavi edilebilmektedir. Cerrahi yöntemler ile burun eti küçültme işlemi; radyo frakans ve lazer uygulamaları ile gerçekleştirilebilmektedir. 

Radyofrekans ve lazer yöntemleri uzun yıllardır tıp alanında kullanılan konforlu ve güvenilir teknolojilerdir. Isı ve ışık enerjisinden faydalanılarak uygulanan bu ameliyatlarda; kanama ve enfeksiyon riskleri en aza indirgenmekte, kesi ve dikiş işlemlerine ihtiyaç duyulmamaktadır. Aynı zamanda ödem oluşumu da gözlemlenmemekte ve komşu dokular zarar görmemektedir. 

Burun eti bir diğer adı ile konka büyümesi problemi birçok kişi ve anne baba tarafından önemsenmemekte ve tedavi süreci bu nedenle ertelenmektedir. Ancak burun eti büyümesi kan dolaşımına doğrudan etki yapması nedeni ile tansiyon problemine neden olabilmektedir. Ayrıca burun eti büyümesi uzun süreçte solunum problemleri açığa çıkarmaktadır. Bu durum ise kalp hastalıklarına neden  olabilmektedir. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir