Çalışma Saatleri

  • Hafta İçi

    09:00 - 18:00

  • Hafta Sonu

    10:00 - 17:00

Koku Alamıyorum ne Yapmalıyım?

Koku Alamıyorum ne Yapmalıyım?

Koku Alamıyorum ne Yapmalıyım?

Koku laboratuvarı, koku duyusunun hem  bir takım psikofizik ve elektrofizyolojik testler ile endoskopik ve radyolojik olarak algılanmasını ve ilgili bölgede incelenmesini sağlayan bir laboratuvar ortamıdır

Koku laboratuvarı, koku duyusunun hem  bir takım psikofizik ve elektrofizyolojik testler ile endoskopik ve radyolojik olarak algılanmasını ve ilgili bölgede incelenmesini sağlayan bir laboratuvar ortamıdır.

Koku laboratuvarı, koku duyusu bozukluğu yaşayan hastaların ilk başvurması gereken yerdir. Genellikle koku duyusunda bozukluk yaşayan veya koku alma sorunu yaşayan insanlar doktora gittiklerinde sadece soru koku almanız nasıl şeklinde olmakta ancak bu hastaların koku testleri yapılamamakta ve koku ölçümleri olmadan bir tedaviye başlanmaktadır.

Özellikle koku duyusunda bir bozukluk başlamışsa aynı işitme muayenesi ve görme muayenesi gibi başlangıçtaki koku alma yeteneğinizin mutlaka laborauvar tarafından ölçülmesi gerekmektedir. Daha sonraki tedavilerde de koku alma bozukluğunuzun iyileşip iyileşmediği bu testler ile ortaya koyulacaktır.